Zastanawiasz się, jak rozpoznać cukrzycę u osób starszych? Nasz poradnik z pewnością pomoże Ci w rozpoznaniu pierwszych objawów tego schorzenia.

Cukrzyca u osób starszych - pierwsze objawy

Cukrzyca wieku starczego zdarza się niestety coraz częściej. Podeszły wiek oznacza bowiem zaburzenia gospodarki węglowodanowej, które w konsekwencji przekładają się właśnie na wystąpienie cukrzycy. Tkanki u osób starszych zaczynają z wiekiem być oporne na działanie insuliny. Na taki stan wpływać mogą również przyjmowane leki - na przykład beta-blokery bądź leki moczopędne. Niestety, cukrzyca ma często dość nietypowe objawy, co uniemożliwia szybkie zdiagnozowanie i wprowadzenie konkretnego leczenia.

Jako standardowe objawy cukrzycy u osób starszych wyróżnia się przede wszystkim zaburzenia widzenia oraz problemy z oddawaniem moczu. Takie dolegliwości mogą jednak wskazywać także na wiele innych schorzeń, zatem pogłębiona diagnostyka jest jak najbardziej wskazana. Osoby starsze, które mogą mieć cukrzycę, często cierpią również z powodu zakażenia grzybiczego lub stanu zapalnego dróg moczowych. Na pojawienie się problemów z przyswajaniem insuliny mogą mieć wpływ także przebyty udar bądź też zawał serca.

Cukrzyca w wieku starszym - w jaki sposób pomóc?

Cukrzycę u osób w podeszłym wieku leczy się zazwyczaj objawowo. Przepisuje się różnego rodzaju leki - w zależności od tego, czy pacjent ma hiperglikemię czy też niedocukrzenie. Bardzo istotnym aspektem jest także dieta - w szczególności regularność spożywania posiłków, a także ich wysoka pożywność. Warto jeszcze podkreślić, że na złagodzenie objawów cukrzycy z pewnością pomoże także szeroko rozumiany zdrowy tryb życia. Warto zatem namawiać swoich podopiecznych do nawet niewielkich aktywności fizycznych.

Osoby w wieku starszym, które cierpią na cukrzycę, powinny mieć zapewnione wsparcie rodziny bądź opiekunki. Regularne spożywanie posiłków czy też przyjmowanie leków może wydawać się dość proste - zdarza się jednak, że pacjent po prostu nie będzie miał siły na tego typu czynności. Zapewnienie odpowiednio profesjonalnej opieki jest zatem niezbędne. Warto, by osoba cierpiąca na cukrzycę miała na kogo liczyć.

Jeśli czujesz, że udałoby Ci się zająć taką osobą, to nasze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Praca dla opiekunki Niemcy polega przede wszystkim na pomocy w wykonywaniu różnego rodzaju zadań codziennych. Troska o swojego podopiecznego jest bardzo ważna - wielu pacjentów cierpi na różnego rodzaju dolegliwości, zatem należy kontrolować stan jego zdrowia. W przypadku cukrzycy mogą pojawić się na przykład problemy z poruszaniem. W takiej sytuacji niezbędna będzie pomoc nie tylko rzetelnej opiekunki, ale również rehabilitanta. Takie grono profesjonalistów, którzy będą pomagali chorej na cukrzycę osobie sprawi, że z pewnością doskonale poradzi sobie ona z tym zaburzeniem. Zaangażowanie oraz otwartość mają w tej pracy niebagatelne znaczenie - jeśli do tego wyróżniasz się empatią, to praca opiekunki będzie dla Ciebie idealna.

Trwa ładowanie...