Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z opieką nad starszymi osobami i zrobić to za granicami kraju, to na pewno zastanawiasz się, ile zarabia opiekunka w Niemczech? Niniejszy artykuł da jasne odpowiedzi na wiele pytań. Dowiesz się między innymi, jak wiele perspektyw otrzymasz, opiekując się starszymi w Niemczech, gdzie szukać ofert oraz na co zwracać uwagę podczas ich wyboru. Pracuj bezpiecznie, zarabiaj satysfakcjonujące pieniądze i przede wszystkim ciesz się z wykonywanych czynności.

Ile zarabiają opiekunki osób starszych w Niemczech?

Z doświadczenia wiemy, że kandydaci najczęściej pytają o to, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy chce wiedzieć, jak wysoka będzie wypłata i czy warto starać się o taką pracę. Zarobki opiekunek w Niemczech również są uzależnione od wielu czynników, do których zalicza się:

  • ilość wykonywanych obowiązków;
  • znajomość języka niemieckiego;
  • lokalizacja;
  • czas pracy;
  • doświadczenie.

Oszacowano, że opiekunka w Niemczech zarabia na godzinę niecałe 7 €. Jest to kwota na rękę. Jeżeli chodzi o cały miesiąc pracy, to zarobki wahają się od 1000 do 1500 €, jednak w zależności od agencji mogą być one nieco wyższe.

Czy jest to kwota satysfakcjonująca? To kwestia całkowicie indywidualna i pozostawia się ją do przemyślenia danej osobie. Im lepsze kwalifikacje, większy staż pracy, lepsze zaawansowanie językowe, tym kobieta może liczyć na wyższe zarobki.

Będąc na miejscu albo jeszcze przed wyjazdem należy dopytać się o kwestie związane z ponoszeniem kosztów dodatkowych w miejscu pracy. Otóż może zdarzyć się tak, że dana opiekunka prowadzi samochód, który niefortunnie się zepsuje. Co w takim wypadku? Kto ponosi tego typu koszty i odpowiedzialność? Należy o tym pomyśleć, aby nie okazało się, że opiekunka, zamiast zyskać na wyjeździe, straci.

Gdzie szukać ofert pracy jako opiekunka w Niemczech?

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są ogólnodostępne zarówno w internecie, jak i w agencjach pracy. Z łatwością odnajdziesz wiele ofert, wpisując w wyszukiwarkę hasło: praca dla opiekunki Niemcy. Dobrym rozwiązaniem może być także agencja opiekuńcza, która oferuje legalną pracę dla opiekunów i opiekunek dla osób starszych.

Taka firma proponuje kandydatom wiele ofert. Decydując się na jedną z nich, ważne jest, aby zapoznać się z wytycznymi, których oczekuje pracodawca. Często zdarza się, że opiekunki muszą znać język niemiecki, chociażby na podstawowym poziomie. W takim ogłoszeniu powinno znaleźć się kilka informacji, między innymi:

  • miejsce pobytu,
  • długość wykonywania obowiązków,
  • informacje o osobie starszej, jej chorobach i stanie zdrowia,
  • zakres wykonywanych obowiązków.

Firma zamieszczająca ogłoszenie deklaruje również swoje warunki, a często należą do nich: umiejętność języka niemieckiego, wiek opiekunki czy posiadanie prawo jazdy kategorii B.

Na co opiekunka powinna zwracać uwagę, szukając ofert?

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicę powinny być zatrudnione legalnie, aby mieć gwarancje ubezpieczenia chorobowego, zdrowotnego czy wzięcia urlopu bądź L4. Jeżeli opiekun lub opiekunka nie są zatrudnieni w oparciu o legalną umowę, nie odliczają im się składki emerytalne.

Kolejnym istotnym czynnikiem, o który zawsze warto pytać, jest zakwaterowanie i ilość pracujących godzin w ciągu dnia. Niejednokrotnie może okazać się, że opiekunka ma być zatrudniona całodobowo, co nie powinno być praktykowane. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, to tutaj również warto mieć jasność, żeby wiedzieć, czy trzeba dojeżdżać na miejsce pracy, czy własny kąt będzie zagwarantowany w domu podopiecznego.

Koniecznie upewnij się ile osób mieszka w domu, aby na miejscu nie okazało się, że opieki wymagają także dodatkowe osoby. Jeżeli poszukujesz pracy przez agencję, to zapytaj o wykonywanie obowiązków dodatkowych, których nie zawarto w ofercie, takich jak zajmowaniem się domem, chodzenie na zakupy czy prowadzenie samochodu. Jest to równie istotne, ponieważ opiekunki lub opiekunowie nie mają prawa jazdy, a na miejscu okazuje się, że jest ono wymagane.

Podsumowanie

Już wiesz, ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech. Decydując się na wyjazd za granicę, należy być świadomym wielu czynników wpływających na pracę. Szukając pracy poprzez agencję, należy wybierać ją świadomie i odpowiedzialnie, ponieważ zdarzają się nieuczciwe praktyki.

Vitanas24 to firma z ponad 10-letnim stażem, której można zaufać, gdyż najważniejszy jest dla niej człowiek. Jasne warunki pracy, uczciwe i wysokie wynagrodzenie oraz opieka koordynatora 24 godziny 7 dni w tygodniu gwarantują, że każdy pracownik czuje się zadbany i ważny. Poszukując oferty pracy w Niemczech, wybieraj właśnie tego typu agencję i oddaj swoją przyszłość profesjonalistom. Nie daj się oszukać, zarabiaj uczciwie i miej satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

 

Trwa ładowanie...